0 (850) 840 57 08

MALTA

REHBERİ

MALTA HAKKINDA BİLGİ

Malta, Orta Akdeniz’de yer alan Sicilya’nın güneyinde bulunan bir adalar devletidir. Malta takımadaları 3 küçük 2 büyük adalardan oluşmaktadır. 3 büyük adadan en büyüğü Malta Adası’dır. Dünyanın en Katolik ülkeleri arasında bilinen Malta 1960 yılında bağımsızlığını ilan eden bir İngiliz Devleti’dir.

Akdeniz’in ortasında bulunmaktadır ve tam 420 bin nüfusa sahiptir. Yaz aylarında ise bu nüfus 2 milyonu bulmaktadır. En büyük adası olan Malta Adası ülkenin ticari ve yönetim merkezidir.

Ülkede İngilizce ve Matlaca dilleri hakimdir. Resmi dil İngilizcedir ve günün her anında yaygın olarak İngilizce kullanılmaktadır. İngiliz dili, İngiliz kültürü ve İngiliz eğitim sistemini benimsemişlerdir.

Malta’nın iklimi de kışları yumuşak, yazları ise oldukça sıcak geçmektedir. Malta’da don olaylarına neredeyse hiç rastlanılmamaktadır. Yağışlar en çok eylül ve nisan ayında görülmektedir.

Malta’da neredeyse hiç akarsu ve dağ bulunmamaktadır. Oldukça fazla kumsalları, koyları ve limanları vardır bu şehrin. Tarlaların çoğu da az eğilimlidir. Fakat yine de tarım gelişim göstermiştir.

Malta’nın 7000 yıllık bir tarihi bulunmaktadır. Malta’da çok önceleri Fenikeliler yaşamaktaydı. O zamanlarda Tanrıçaya tapan halk oldukça değerli dev tapınaklar inşa etmişlerdi. Fenikeliler MÖ. 5. yy’da yavaş yavaş giderek yerini Kartacalılara bırakmışlardır. Kartacalılar da MÖ 480 zamanında Maltayı devralıp tam iki yüz yıl hakimiyet kurmuşlardır.

MÖ 218 yılında ise Romalılar hakim olmuştur ve o zamanlar yeni bir dil olan Hristiyanlığa geçmişlerdir. Günümüze kadar birçok devirden de geçerek 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir Malta. 1965 yılında da Avrupa Konseyine, 2004 yılında da Avrupa Birliğine üye olmuştur. 1 ocak 2008’den itibaren de Avro Alanı’na dahil olmuştur.

Malta ekonomi açısından oldukça rahat bir ülkedir. Turizm sektörü özellikle en önemli unsurdur. Malta, ticari gemi yapımı ve onarımı, turizm, tekstil ve hazır giyim sektörlerinde de faaliyet göstermeye başlamıştır. Malta’da ülke gelirinin yaklaşık %97’sini turizm oluşturmaktadır. Gelirlerin geri kısmı da ufak çaplı olan ihracatlardır.

Malta’da eğitim düzeyi de oldukça yüksektir. 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır bu ülkede. Kaliteli bir eğitim sistemi vardır. Eğitim sistemini İngiltere’den aldığı için İngiltere’deki dil okullarına benzemektedir.

Malta’da yaşayan insanlar da özellikle samimiyet ve dostluklarıyla bilinmektedir. Birbirlerine olan bağlılıklarıyla göz önünde olan bir ülke olduğu için buraya gelen turistlerin de huzurlu bir ortamda bulunmalarını sağlamışlardır.

TAVSİYE EDİLEN KONU BAŞLIKLARI

İngiltere Rehberi

İngiltere, Avrupa’nın kuzeybatı kıyısında Büyük Britanya Adasında yer alır. Batısında İrlanda Denizi, doğusunda Kuzey Denizi, kuzeyi, kuzeybatısı ve güneybatısında da Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Günümüzde Birleşik Krallık veya Büyük Britanya da denmektedir. İngiltere’nin iklimi ise Türkiye’den daha soğuktur. Değişken bir iklim yapısı vardır. Devamını oku...

Amerika Rehberi

Dünyanın ikinci büyük kıtası olan Amerika; kuzeyde Kanada, güneyde Meksika, doğuda Atlantik Okyanusu ve batıda Pasifik Okyanusuyla çevrilidir. ABD 50 eyaletten oluşmaktadır ve doğudan batıya 4 zaman dilimi bulunmaktadır.Devamını oku...

katalog
Katalog iste

Programlarimız ile iligli katalog ve broşürlerimizi adresinize yolluyoruz.

Sipariş ver
katalog
Ücretsiz danışmanlık

Muca ile istediğiniz programa danışmanlık ücreti ödemeden kayıt olabilirsiniz.

Hemen kayıt ol
katalog
Fiyat teklifi iste

Bize neresi ile ilgilendiğinizin bilgisini verin fiyat teklifimizi hemen gönderelim.

Fiyat teklifi iste
katalog
Ofisi ziyaret et

Sizinle buluşmak bizim için onur verici. Sizi en kısa zamanda ofisimize bekliyoruz.

Bize ulaşın

telefon0 850 840 57 08

twittertwitter