0 (850) 840 57 08

HAKKIMIZDA

Tarihçe

Muca Dil Okulu, bilgi çağında eğitime duyulan ihtiyaç doğrultusunda küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulmuş Türkiye’nin en yenilikçi ve en kaliteli dil okuludur.

Açıklama

Yurtdışında faaliyet gösteren Türk sermayeli dil okulu olma özelliğine sahip olan Muca'nın, İngiltere'nin Londra şehrinde de şubesi bulunmaktadır. Muca; Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Kurumsal Eğitim ve Kişisel Gelişim Eğitimleri gibi gelişimi destekleyici alanlardaki açılımlarıyla dünya standartlarını yakalamış bir eğitim kurumu olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Dil Okulu

Muca, ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görülen bir sisteme ve konsepte sahip olan ilk ve tek Türk Dil Okuludur. Muca kendine özgü bir konsepti, eğitim sistemi ve metotları, yayınları, kayıt politikası, kurs ve sınıf kuralları, sınıf oluşturma kriterleri, seviye belirleme sınavları, gelişim raporları ve 20'yi aşkın etkinlikleriyle dil eğitimini bir kurs mantığından çıkartarak eğlenceli bir yaşam alanı haline getirmiştir.


Muca Dil Okullu Genel İngilizce Programlarında Dünya'da en çok kabul gören 6 kurluk eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde bir kur 100 ana saat ve 360 ara saat olmak üzere toplamda 460 saat sürmektedir. Kurlar hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre 2 ile 4 ay arasında sürmektedir. Genel İngilizce Programları dışında sınavlara yönelik eğitim programları da mevcuttur. Özellikle uluslararası kabule sahip TOEFL ve IELTS gibi sınavlara yönelik kurs programları bulunmaktadır. Ayrıca Muca bünyesinde belirli meslek gruplarına veya özel amaçlara yönelik İngilizce eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. Muca Dil Okulunda eğitimler, yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, üniversite mezunu, uluslararası sertifikalara sahip tecrübeli ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz kelimeleri gerçek telaffuzları ile öğrenirken, uzman yabancı eğitmenlerle birlikte hem farklı kültürleri tanıyarak hem de gerçek hayatta kullanılan İngilizce'yi yaşayarak ve kullanarak dil yeteneklerini geliştirebilme fırsatına sahip olurlar. Ayrıca farklı öğrenci profillerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve donanıma sahip Türk rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde karşılaşabilecekleri her türlü soruna cevap verebilmek için şubelerimizde görev yapmaktadırlar.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Sektörünün en geniş çaplı hizmet ağına sahip şirketi olan Muca Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bugün itibari ile 22 ülkede 13'i aşkın programda hizmet vermektedir.


İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İsviçre, Bulgaristan, Polonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Japonya, Çin, Fas, Cape Town, Avustralya, Arjantin ve Brezilya ülkelerinde başta dil eğitimi olmak üzere lise, lisans, yüksek lisans, doktora, 2 yılda lisans, work and travel, work and study, staj, diploma-sertifika programları, aile birleşimi, ankara anlaşması vizesi, vize danışmanlığı gibi alanlarda hizmet göstermektedir.


Ayrıca 2008 yılından bu yana yaklaşık 1500 kişinin yurtdışı hayalini gerçekleştirmenin onurunu ve grurunu yaşamaktayız.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Muca'nın gelişimi destekleyici faaliyetleri arasında yer alan kişisel gelişim eğitimleri bireylerin ve şirketlerin vizyonunu daha ileriye taşımasında yardımcı olunmaktadır.


Başta koçluk eğitimleri olmak üzere hızlı okuma, diksiyon, hitabet, beden dili, düşünce ve hafıza geliştirme gibi eğitimlerde verilmektedir.