0 (850) 840 57 08

5 Adımda Yurtdışı Eğitim Rehberi

Muca ile yurtdışına çıkmak çok kolay!

Seni tebrik ediyorum! Şuan yurtdışı eğitimin için ilk adımı atmış bulunmaktasın. Şimdi ise sıra bizde! Muca yurtdışı eğitim ailesi olarak bize bir adım atan her öğrenci için 5 adım atmaktayız.

Yurtdışında eğitim almak isteyen her öğrencimiz danışmanlık, kayıt, vize, hazırlık ve karşılama gibi beş farklı süreçten geçmektedir. Bu süreçler sonunda öğrenci rahat bir şekilde istediği ülkede istediği eğitimi en önemlisi de istediği bütçede alabilmektedir.

Yurtdışına çıkmak için bizim ile iletişime geçin.

1. Adım - Araştırma ve Ücretsiz Danışmanlık

Araştırma ve danışmanlık sürecinde alınan kararlar bir sonraki adımları etkilediği için en önemli süreçtir. Bu sebepten dolayı yapılan araştırmalar ve alınan danışmanlık büyük önem arz etmektedir.

Bu sürece kişisel bilgilerinizi gözden geçirip kendinizi tanımlayarak başlayabilirsiniz. Kendinizi tanımlarken eğitim durumunuzu, dil seviyenizi, tercih ettiğiniz ülkeyi, maddi durumunuzu ve yurtdışı eğitiminden beklentilerinizi bir kenara not almanızda fayda vardır. Kendinizi tanımlayıp notlarınızı aldıktan sonra danışmanlık sürecine başlayabilmek için sayfamızın en altında bulunan "Ücretsiz Danışmanlık Formunu" doldurmanız gerekmektedir.

Doldurduğunuz formlar alanında uzman danışmanlarımız tarafından detaylıca incelenmekte ve isteklerinize uygun okullar listelenerek size geri bildirimde bulunmaktadır. Danışmanlarımızca yapılan bu geri bildirim sonucuna göre tavsiye ettiğimiz okulların web sayfalarına girerek detaylıca araştırabilir ve bu süreçte aklınıza takılan tüm sorularınız için internet sitemizden, telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden bizlere ulaşarak ücretsiz bir şekilde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ücretsiz danışmanlık formumuza buradan ulaşabilirsiniz.

2. Adım - Karar Verme ve Kayıt Süreci

Araştırma ve Danışmanlık sürecinin ardından, aklınızda en azından birkaç alternatif oluşmuş olmalıdır. Bu süreçte alternatifleri eğnlarımız ile tekrardan değerlendirip nihai kararı vermeniz gerekmektedir. Alternatifler içerisindeki okullarda eğitim almış eski öğrenciler ile irtibat kurmanız, sağlıklı karar vermeniz açısından faydalı olacaktır. Bu kişilere ulaşabilmek için eğnlarımızdan bilgi ve yönlendirme rica edebilirsiniz.

Okulunuz, konaklama şekliniz ve diğer şartlara ilişkin kararlarınızı verdikten sonra pasaportunuzun fotokopisi ve karar verdiğiniz okulun ön kayıt ücretinin yatırılması ile birlikte, ilgili formlar eğnlarımızın yönlendirmesi eşliğinde doldurulur ve başvurunuz okula iletilir. Pasaportunuz yok ise pasaport başvurusu için eğnlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bu noktada okula ön kaydınız yine yapılır ve pasaport beklenmeye başlanır. Pasaport beklenirken diğer yandan geri kalan işlemleriniz devam eder, vize başvurunuz için gerekli evraklar ve temin yollarıyla ilgili yönlendirme, eğnlarımız tarafından yapılarak zaman kaybı yaşanmasının önüne geçilir. Başvuru yaptığımız okul tarafından gönderilecek olan kabul mektubunun gelmesi ile ilgili süreç eğnlarımız tarafından takip edilirken sizde vize başvurusu için size iletilen evrakların temini ile ilgilenebilirsiniz.

Planlanan takvim doğrultusunda eğnlarımız tarafından vize formunuz doldurularak, uçak bileti rezervasyonunuz ve konaklama detaylarınız yapılır. Yapılan bu işlemler sonucunda size uygun olan bir tarih ve saatte vize randevunuz eğnlarımız tarafından alınır. Ancak vize başvurunuzu yasal prosedürler gereği gideceğiniz ülkeye ait konsolosluğa şahsen yapmanız gerekmektedir. Vize süreci hakkındaki detayları bir sonraki adımımızda bulabilirsiniz.

3. Adım - Vize Süreci

Vize, yurtdışına çıkış kapınızdır. Bazı ülke konsolosluklarında vize süreci oldukça titiz işlemektedir. Bu sebepten dolayı konsolosluklardan eli boş dönen kişi sayısının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bunun başlıca sebebi yanlış yapılmış başvurular olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sektörde profesyonellikten uzak bir çok danışmanlık şirketi olduğunu söylemekte bizi yanılgıya düşürmez. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı 1. adımdaki danışmanlık tercihiniz yukarıda da belirttiğimiz gibi fazlasıyla önem arz etmektedir. Tecrübeli eğnlarımız sayesinde bizim ile sorunsuz bir vize süreci yaşayacağınızdan eminiz.

Vize görüşmeniz için randevunuz sizin uygun olduğunuz tarih ve saatte eğnlarımızca alınmaktadır. Randevu günü, görüşme öncesinde eğnlarımız size küçük bir simülasyon uygulayacaktır. Bu simülasyonda görüşme esnasında dikkat etmeniz gerken hususlar, size sorulacak olan sorular ve yanıtlara değinilmektedir. Simülasyonun ardından eğnlarımızca özenle hazırlanmış olan vize başvuru dosyanız size teslim edilir ve randevu saatinde vize başvurusunun sorunsuz bir şekilde yapılması sağlanır.

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi başvuruda bulunulan ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Bazı ülkelere göre vize sonuç süresi; Amerika için aynı gün, Malta için 10 iş günü, İngiltere için 15 iş günü, Kanada için 25 iş günüdür. Bu süre zarfında danışmanlarımız başvurunuzu takip ederek vize sonucunu size en hızlı şekilde bildirmektedir.

Vize başvuru süreci olumlu sonuçlandığında, artık yurtdışı eğitiminiz için bir engel kalmadı demektedir. Şimdi gönül rahatlığıyla hazırlık sürecine geçebiliriz.

4. Adım - Hazırlık Oryantasyon ve Yolculuk Süreci

Hazırlık sürecinde danışmanlarımız size yanınıza almanız gerekenler, gideceğiniz ülkenin kültürü, yapabileceğiniz sosyal faaliyetler, ülkenin yasal mevzuatları, sağlık, ulaşım, iklim vb. bir çok konuda bilgi verecektir. Bu oryantasyon yüz yüze olabileceği gibi, ilgili materyaller sizlere posta ve mail yoluyla da gönderilebilir. Tabii ki bu noktada sürece ilişkin tüm sorularınızı danışmanlarımıza yönelteceksiniz. Bu süreçteki amacımız, uçaktan indiğiniz andan itibaren "keşke" kelimesini unutmanızı sağlayabilmektir.

İşler hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Muca ile work and travel programına dahil olan her öğrenci sadece kendi istediği meslek gruplarından birinde çalışmaktadır.

Bu süreçte bir diğer önemli hususta uçak biletidir. Bizim tavsiyemiz, uçak biletinizi danışmanlarımızın onayının ardından almanız veya Muca Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak uçak bileti temini için bize talepte bulunmanızdır. Bu noktada büyük olasılıkla daha önceden uçak bileti rezervasyonunuz yapılmış olacaktır ve danışmanlarımız sürecin içerisinde olduğundan dolayı herhangi bir problem yaşamayacaksınızdır. Ancak uçak biletinizi kendiniz almak isterseniz, aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz;

- Mesai saatleri içerisinde gideceğiniz ülkeye varacak şekilde, uygun saatte uçak biletinizi almalısınız.
- Biletlerinizi almadan önce, uçuş tarihi, uçağın hareket saati, uçağın ineceği havalimanı, iniş saatiniz vb. bilgileri danışmanlarımıza mutlaka bildirmelisiniz.
- Uçuş tarihlerinizi konaklama süreniz ile uyumlu şekilde organize etmelisiniz.

Tekrar altını çizerek belirtiyoruz ki uçuş işlemlerinizi yapmadan önce kesinlikle danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Belirtilmesi gereken bir diğer husus ise okul ücretinin uçuşunuzdan önce yatırılması gerektiğidir. Bazı okullar için bu süre, vize kabulünün ardından 48 saat olarak belirtilmiştir. Bu konu hakkında danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

5. Adım - Karşılama ve Uyum Süreci

Uçuşunuz sonlanıp eğitim göreceğiniz şehre ait hava limanına indiğiniz taktirde endişelenmeniz muhtemeldir. Ancak Muca Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak, bu stresli süreç boyunca sizlerin yanınızda olacağımızı unutmayınız. Bu sebeple, endişe etmeniz için var olabilecek tüm sebepleri en aza indirgemeye çalışıyoruz.

Hava limanında karşılama hizmetimiz ülkede ülkeye, şehirden şehre farklılık göstermektedir. Bu konuda danışmanlarımız size uçuş öncesi gerekli bilgilendirmeyi yapacaklardır. Seyahat öncesi ülkemizde alacağınız oryantasyon eğitiminde sizin için gerekli tüm bilgiler yazılı ve sözlü olarak tarafınıza iletilmiş olacaktır, ancak uçuş sonrası danışmanlarımız tarafından önemli olan hususlar hakkında tekrar bilgilendirileceğinizi de unutmayınız. Tüm bu süreçte, danışmanlarımıza direkt olarak telefon ve e-posta yoluyla ulaşabileceğinizi unutmayınız.

Eğer hala işlemlerinize başlamadıysak yapmanız gereken cesaretinizi toplayıp aşağıdaki formlarımızın herhangi birini doldurarak ilk adımı atmak olacaktır.

katalog
Katalog iste

Programlarimız ile iligli katalog ve broşürlerimizi adresinize yolluyoruz.

Sipariş ver
katalog
Ücretsiz danışmanlık

Muca ile istediğiniz programa danışmanlık ücreti ödemeden kayıt olabilirsiniz.

Hemen kayıt ol
katalog
Fiyat teklifi iste

Bize neresi ile ilgilendiğinizin bilgisini verin fiyat teklifimizi hemen gönderelim.

Fiyat teklifi iste
katalog
Ofisi ziyaret et

Sizinle buluşmak bizim için onur verici. Sizi en kısa zamanda ofisimize bekliyoruz.

Bize ulaşın

telefon0 850 840 57 08

twittertwitter