0 (850) 840 57 08

Work And Travel

Dünyanın en ünlü ülkesi, en büyük ekonomosini, en önemlisi de hayalin olan ülke seni bekliyor!

Work and Travel olarak adlandırılan üniversite öğrencilerinin yaz süresince ABD kültürünü ve yaşam tarzını tanımalarına imkan sağlayan, bunu yaparken de masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla belirli işlerde çalışmalarına izin veren bir seyahat ve çalışma programıdır.

Bazıları onu "dünya içindeki dünya" olarak tanımlar. Çünkü içinde bütün insanların, inançların, renklerin, seslerin, ezgilerin ve lezzetlerin bulunduğu bir ülkedir, Amerika! Kimisi heybetinden, kimisi uzaklığından, kimisi ise masraflarından korkar onun. Ama gel gör ki, bi cesaret eden… bi giden… aşık olur ona… Onun; nefes kesen gökdelenleri, macera dolu sokakları, eğlence dolu gece hayatı size unutulmaz bir eğitim macerası yaşatacaktır.

Hayalinizi gerçekleştirebilmek için bizim ile iletişime geçin.

Work And Travel Nedir?

Work And Travel, yani çalışma ve gezme programı Amerika Birleşik Devletleri tarafından organize edilen dünyanın en büyük kültürel değişim programıdır.

Sadece üniversite öğrencilerine özgü olan bu program Amerika'ya gitmenden önce ve gittikten sonraki temal masraflarınızı çalışarak kazanmanız üzerine kurulmuştur. Yani work and travel programı katılımcılara yaz döneminde Amerika'da hem çalışma hem de gezme imkanı tanır.

Siz de Amerika'yı masrafsız bir şekilde keşfedebilmek için hemen bizim ile iletişime geniç.

Kimler Katılabilir?

Work and travel programına herhangi bir önlisans, lisans veya yüksek lisans programına tam zamanlı olarak kayıt olan öğrenciler arasında;

- Örgün öğretim öğrencileri, ikinci öğretim öğrencileri
- Yaz döneminde mezun olacak öğrenciler,
- Yurtdışında okuyan türk öğrenciler,
- 18-28 yaş aralığındaki öğrenciler,
- Temel düzeyde ingilizce bilgisine sahip öğrenciler

Yukarıdaki şartları sağlayan ve 4'lük sistem üzerinden en az 2 genel ortalamaya sahip olan öğrenciler, programa dahil olabilirler.

Avantajları Nelerdir?

Work and travel programa dahil olan öğrenciler herşeyden önce yaşadıkları bu unutulmaz deneyimi masrafsız bir şekilde gerçekleştirmektedir. Programın diğer en belirgin avantajları ise:

- Yurtdışı deneyimi sunar.
- Birçok kültürü tanıma imkanı sunar.
- Amerika'yı tanıma imkanı sunar.
- Amerika'da yasal olarak çalışma ve gezme imkanı sunar.
- Amerika'nın çalışma şartlarını tanıma imkanı sunar.
- Kendi ayaklarınızın üzerinde durduğunuz için kişisel gelişiminize inanılmaz derecede bir katkı sağlar.
- Yabancı dilinizi pratik yapmanızı ve özgüveninizi geliştirmenizi sağlar.
- Kendi yaşam masraflarınızı kendi kazancınız için doğru finans yönetimi dolayısıyla da çalışma hayatına bir başlangıç imkanı sunar.

Hangi İşler Yapılır?

Work and travel programına katılan her öğrenci hem yaşam masraflarını karşılaması hem de program gereği çalışmak zorundadır. Çalışırken yaşam masraflarını gideren öğrenci aynı zamanda da yabancı dilini geliştirebilmek için pratik imkanı bulur. Programa dahil olan öğrenciler; aşçılık, barmen, bilet satış görevlisi, çamaşırhane görevlisi, mutfak yardımcısı, komilik, garsonluk, resepsiyonist, kat görevlisi, kapı görevlisi, fast food çalışanı, plaj çalışanı, cankurtaran, park görevlisi, otoparkçı, hostes-host gibi bir çok işte çalışabilirler.

İşler hakkında detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Muca ile work and travel programına dahil olan her öğrenci sadece kendi istediği meslek gruplarından birinde çalışmaktadır.

Ne Kadar Kazanırsınız?

Çalışabileceğiniz bir çok iş bulunduğu için kazancınızda çalıştığınız işe göre değişkenlik gösterecektir. Ancak ortalamalardan bahsetmek gerekirse bir work and travel öğrencisi haftalık 35 - 40 saat çalışmakta olup çalıştığı her saat için 7.5 - 10 USD kazanmaktadır.

Normal şartlarda günlük maximum 8 saat çalışabilirsiniz ancak işveren size performansınıza göre overtime (ekstra çalışma saati) önerisinde bulunabilir. Overtime çalıştığınız her saat için normal maaşınızın 1,5 katı ücret alırsınız. Overtime dışında mesleğinie göre ekstra kazanç sağlayabileceğiniz prim ve bahşişler bulunmaktadır.

Nerede Konaklanır?

Konaklama genellikle işveren tarafından karşılanmaktadır. Konaklamayı karşılayan iş veren konaklama ücretini öğrencinin maaşından kesebilir. Bu noktada tavsiyemiz öğrencinin işveren ile yaptığı görüşme esnasında bu ve benzeri tüm konuları detaylıca konuşmasıdır.

İşveren tarafından karşılanan konaklama dışında öğrenci ev, yurt, hostel, otel veya apart konaklaması yapabilir. Yapılacak olan her konaklama tipinde ücret ödeyeceğiniz için size en uygun konaklama tipini hakkında danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Wat Vizesi Hakkında

Programa katılmak isteyen her öğrenci Amerika'da süreli olarak çalışma ve ikamet hakkı veren J1 vizesi almak zorundadır. Yukarıda belirttiğimiz şartlara uyan her öğrenci bu vizeye başvuruda bulabilir. Tabiki diğer vize türleride olduğu gibi J1 vizesininde konsolosluk nezlinde önemi büyüktür. Bu sebepten dosyanın özenle hazırlanmış olması gerekmektedir. Bu süreci danışmanlarımız eşliğinde tamamlayacağınız için gerekli tüm ayrıntıları danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Work and travel kayıtları düzenli olarak her yıl 1 Eylül - 15 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır. Başvuruların alınmaya başladığı tarihlerde öğrenciler geniş iş ve bölge seçeneklerine sahiptir. Ancak ilerleyen zaman ile ters orantılı bir şekilde iş ve bölge seçenekleri azalmaktadır.

Erken Kayıt Avantajları?

Work and travel programına erken kayıt yapmanın avantajlarından kısaca bahsetmemiz gerekirse:

- Erken kayıt indirimlerimizden yararlanabilir.
- Geniş iş ve bölge seçeneğinden yararlanabilir.
- Tarihlerin önceden belirlendiriği için uygun uçak bileti alma imkanı sağlar.
- Bahar döneminde gerçekleşen wat fuarımızda ön saflarda yer alarak işveren ile detaylı bir şekilde görüşme imkanı sağlar.

Önemli Notlar

Başlıca dikkat etmeniz gereken önemli notlar şöyledir:

- Work And Travel ve Work And Study ayrı programlardır.
- Gerek erken kayıt avantajları gerekse önünüzü daha net görebilmeniz için erken kayıt yapmalısınız.
- Work and travel sadece para kazanabileceğiniz bir program değildir.
- Work and travel sadece tatil yapacağınız bir program değildir.
- Work and travel programının dil okulları ile hiç bir alakası yoktur. Work and travel programına katılarak sadece mevcut yabancı dilinizi pratiğe dökerek geliştirebilirsiniz.

Ücreti Ne Kadardır?

Work and travel programı ile ilgili tüm masraflarınız hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımız size yardımcı olmaktan memluniyet duyacaktır. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçin.

Nasıl Başvurabilirim?

Siz de Amerika hayalinizi gerçekleştirebilmek bizim ile iletişime geçin ve ya aşağıdaki formlarımızdan herhangi birini doldurun.

Tavsiye edilenler başlıklar sag okAmerika'da yurtdışı eğitimAmerika rehberiLondra dil okullarıVizeli ve vizesiz ülkeler

katalog
Katalog iste

Programlarimız ile iligli katalog ve broşürlerimizi adresinize yolluyoruz.

Sipariş ver
katalog
Ücretsiz danışmanlık

Muca ile istediğiniz programa danışmanlık ücreti ödemeden kayıt olabilirsiniz.

Hemen kayıt ol
katalog
Fiyat teklifi iste

Bize neresi ile ilgilendiğinizin bilgisini verin fiyat teklifimizi hemen gönderelim.

Fiyat teklifi iste
katalog
Ofisi ziyaret et

Sizinle buluşmak bizim için onur verici. Sizi en kısa zamanda ofisimize bekliyoruz.

Bize ulaşın

telefon0 850 840 57 08

twittertwitter