0 (850) 840 57 08

Ankara Anlaşması Vizesi

Yurtdışı programlarımıza takılmak isteyen tüm halkımızın vize için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Muca olarak vize işlemlerinin ne denli ciddi, yoğun ve zorlu bir süreç olduğunu biliyoruz. Bunun için vize almak isteyen sizleri yorucu evrak işlerinden, gereksiz zaman kaybından ve doğabilecek olumsuz sonuçlardan koruyarak, herhangi bir durumdan veya eksik belgelerden dolayı vize reddi ile karşılaşmanızı önlemektir. Muca Yurtdışı Eğnlığı ile tüm eğitim, turistik ve iş seyahatleriniz için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı ziyaretiniz için almanız gereken vizenin uygulama yöntemleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Bu sebepten dolayı başvuruların planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması gerekmektedir.

Olumsuzluklardan etkilenmeden daha sağlıklı bir vize süreci yaşayarak lüzumsuz detaylar ve ayrıntılara takılmadan; zahmetsiz, rahat, hızlı ve ekonomik bir vize başvurusu için biz, sizin adınıza bütün işlemlerinizi halletmekteyiz.

22 farklı ülkede birden fazla vize seçeneği bulunan Muca ile vize almak artık sorun olmaktan çıkıyor, sizde almak istediğiniz vize için bizim ile iletişime geçin.

Ankara Anlaşması Vizesi Nedir?

Ankara Anlaşması, size ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireylerine İngiltere'ye yerleşme ve çalışma olanağı veren, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanmış çok özel bir anlaşmadır.

TC Vatandaşları için ilerleyen yıllarda maddelerin değiştirilmeyeceğini ve bu statükoyu koruyacağını taahhüt etmiştir. Türk vatandaşlarının Ankara Anlaşması Vizesinden yaralanarak iş vizesi başvurusu yapma hakları önceden olduğu gibi aynı şekilde devam ediyor.

Sizde Ankara Anlaşması Vizesinden yararlanabilmek için hemen bizim ile iletişime geçin.

Kimler Yararlanabilir?

Yurtdışında iş kurmak için yatırımcı vizesi almanız gerekiyor. Ama bunun için yüksek meblağlar istenirken Ankara Antlaşması Vizesi sayesinde bu meblağlardan muaf kalabiliyoruz.

Bütün Türk vatandaşları Ankara Anlaşması’na başvurabilir. İngiltere`de serbest meslek sahibi olarak kendi işinizi yapmak istiyorsanız veya bir işyeri almak veya bir işyerine ortak olmak istiyorsanız bu vize türünden faydalanabilirsiniz.

Hangi İşler Yapılır?

Oto tamircisi, bay-bayan kuaförü, avukat, öğretmen (özel ders veren), boya-badanacı, temizlikçi, elektrikçi, ithalatçı-ihracatçı, inşaat işleri, dekorasyon, halkla ilişkiler, gazetecilik, cafe, bar, restoran veya market işletmecisi, ayakkabı ustası veya tamircisi, web tasarımcısı, grafik tasarımcı, butikçi, tekstilci, terzi, manav veya pazarcı gibi bir çok iş alanını kapsamaktadır.

Vize görüşmeniz için randevunuz sizin uygun olduğunuz tarih ve saatte eğnlarımızca alınmaktadır. Randevu günü, görüşme öncesinde eğnlarımız size küçük bir simülasyon uygulayacaktır. Bu simülasyonda görüşme esnasında dikkat etmeniz gerken hususlar, size sorulacak olan sorular ve yanıtlara değinilmektedir. Simülasyonun ardından eğnlarımızca özenle hazırlanmış olan vize başvuru dosyanız size teslim edilir ve randevu saatinde vize başvurusunun sorunsuz bir şekilde yapılması sağlanır.

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi başvuruda bulunulan ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Bazı ülkelere göre vize sonuç süresi; Amerika için aynı gün, Malta için 10 iş günü, İngiltere için 15 iş günü, Kanada için 25 iş günüdür. Bu süre zarfında danışmanlarımız başvurunuzu takip ederek vize sonucunu size en hızlı şekilde bildirmektedir.

Vize başvuru süreci olumlu sonuçlandığında, artık yurtdışı eğitiminiz için bir engel kalmadı demektedir. Şimdi gönül rahatlığıyla hazırlık sürecine geçebiliriz.

Sağladığı Olanaklar Nedir?

Ankara Anlaşması Vizesinin sağladığı olanakların başlıcaları şöyledir:

- Belirli bir sermaye koşulu bulunmamakta ve belirli iş yapma şartı yok.
- Ankara Antlaşması ile kendinize ve bakmakla yükümlü olduğunuz eş ve çocuklarınıza İngiltere'de yeni bir hayat kurabilirsiniz.
- Ankara Antlaşması vizesi; başvuru sahibine, İngiltere'de yaşama ve kendi işinde çalışma izni sağlar.
- İngiltere’de iş yapma, kurma veya ortak olma imkanı
- Eğitimden ve sağlıktan herkes gibi yararlanma olanağı
- 4. yılın sonunda süresiz oturum hakkı kazanırsınız.
- 5. yılın sonunda ise İngiliz vatandaşı olmak için başvuru hakkı kazanmış olursunuz.

Vize Süresi Ne Kadardır?

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan kişiye ilk olarak 1 yıllık vize verilir. Bu süre zarfı içerisinde kişi işini kurup kendi yaşam giderlerini karşılayabilecek kadar kazanç elde etmesi gerekmektedir. Planlandığı gibi geçen 1 yılın ardından vize süresi 3 yıl daha uzatılır. Toplamda 4. yılın sonunda kişiye serbestlik hakkı tanınır ve süresiz oturum alır. 1 yıl sonra ise vatandaş olmaya hak kazanır.

Önemli Notlar!

Ankara Anlaşaması Vizesi için dikkat edilmesi gereken önemli notlar aşağıdaki gibidir:

- Ankara Anlaşması vizesinde avkatlık gibi her işi yapabilirsiniz.
- Ankara Anlaşmasında Green Cart’a gibi çekiliş vb uygulamalar bulunmamaktadır.
- Ankara Anlaşması Vizesi için belirli bir sermaye koşulu yoktur.
- Yatırımcı vizesinde, o ülkenin en az 2 vatandaşını çalıştırmanız gerekir. Ankara Anlaşması vizesinde böyle bir koşul yoktur.
- Ankara Anlaşması ile siz kendi işinizde çalışırken aile bireyleri istediği işte çalışabilirler.
- Ankara Anlaşması vizesinde 1+3 yıl vize ardından süresiz oturum verilir. 5. yılı doldurduktan sonra vatandaşlık hakkı kazanabilirsiniz.
- Ankara Anlaşması vizeniz onaylandıktan sonraki yıllarda anlaşmada herhangi bir değişiklik olması durumunda bu değişiklikler sizi etkilemez.
- Herhangi bir red durumunda 28 gün içerisinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Nasıl Başvurabilirim?

Siz de Ankara Anlaşması Vizesinden yararlanabilmek için hemen bizim ile iletişime geçin.

katalog
Katalog iste

Programlarimız ile iligli katalog ve broşürlerimizi adresinize yolluyoruz.

Sipariş ver
katalog
Ücretsiz danışmanlık

Muca ile istediğiniz programa danışmanlık ücreti ödemeden kayıt olabilirsiniz.

Hemen kayıt ol
katalog
Fiyat teklifi iste

Bize neresi ile ilgilendiğinizin bilgisini verin fiyat teklifimizi hemen gönderelim.

Fiyat teklifi iste
katalog
Ofisi ziyaret et

Sizinle buluşmak bizim için onur verici. Sizi en kısa zamanda ofisimize bekliyoruz.

Bize ulaşın

telefon0 850 840 57 08

twittertwitter